Renault Group і Plug Power створили СП з випуску водневих автомобілів

Renault Group і Plug Power створили СП з випуску водневих автомобілів
Информация размещена на правах рекламы:

Група Renault, один з провідних світових автовиробників, і Plug Power Inc. (NASDAQ: PLUG), світовий лідер в сфері готових водневих рішень, сьогодні офіційно оголосили про створення спільного підприємства. Воно знаходиться в рівному володінні і спільному управлінні двох партнерів. Головою HYVIA стане Девід Холдербах (David Holderbach), який вже понад 20 років займається в групі Renault стратегічними завданнями, продуктовим розвитком і міжнародними продажами.

Renault Group і Plug Power створили СП з випуску водневих автомобілів

Назва HYVIA складається з двох частин — HY-drogen (англ. «водень») та VIA (лат. «дорога») — і відображає прагнення компанії прокласти шлях в нову епоху мобільності з низькими викидами вуглецю. Для комерційного транспорту, включаючи легкий, потрібні короткий час заправки і великий пробіг, і в цьому відношенні водневі паливні елементи не мають конкурентів.

HYVIA розгорне свою діяльність на існуючих майданчиках Renault у Франції:

 • Головний офіс спільного підприємства і науково-дослідний департамент розмістяться в Вільє-Сен-Фредерік разом з центром групи Renault з розробки та розвитку легких комерційних автомобілів.
 • Технологічний, виробничий і логістичний департаменти будуть розгорнуті у Флані в рамках проекту Re-Factory і почнуть зборку паливних елементів і заправних станцій до кінця 2021 року.
 • Перші автомобілі на базі Renault Master будуть збиратися на заводі в Батійі.
 • Інтеграцією паливних елементів буде займатися компанія PVI з Грес-Арменвільє, яка з 2017 року є дочірнім підрозділом групи Renault.
 • Інтегрована силова установка на водневих паливних елементах HYVIA разом з системою Renault E-TECH збільшить дальність пробігу до 500 км, при цьому на заправку потрібно всього 3 хвилини. Ці властивості не тільки дуже важливі для легких комерційних автомобілів, але і відповідають актуальним нормативним вимогам по декарбонізації міських центрів.

  Renault Group і Plug Power створили СП з випуску водневих автомобілів

  Перші три автомобілі HYVIA на паливних елементах будуть створені на платформі Renault Master і з’являться на ринку Європи до кінця 2021 року. Одночасно почнеться розгортання заправних станцій і системи виробництва екологічного водню:

  • транспортування товарів: кузов типу «фургон» и «шасі» для великих вантажів.
  • пасажирські перевезення: модифікація «міський автобус».

  «Група Renault очолює розвиток транспорту на альтернативних видах палива і є європейським лідером в сфері електричних легких комерційних автомобілів. Завдяки HYVIA ми до 2030 року створимо найекологічнішу лінійку рішень мобільності на ринку. Наше спільне підприємство дозволить розгорнути унікальну інтегровану водневу екосистему — від автомобілів до інфраструктури і готових послуг для клієнтів. Завдяки цій передовій технології ми розширимо свою виробничу базу і відкриємо новий напрямок прибуткової діяльності в цьому перспективному сегменті у Франції», — заявив Лука де Мео, генеральний директор Групи Renault.

  «Plug Power — це провідний виробник рішень для водневої екосистеми, на поточний момент ми поставили 40 000 систем паливних елементів і розгорнули 110 заправних станцій, на яких можна заправляти більше 40 тон водню в день. Plug Power є технологічним лідером зелених водневих рішень із застосуванням електролізу. За допомогою HYVIA ми принесемо водневу мобільність до Франції і Європи», — заявив Ендрю Марш (Andrew Marsh), генеральний директор Plug Power.

  «Renault з 2014 року йде в авангарді розвитку водневих технологій і за цей час випустила понад сто легких комерційних автомобілів із силовими установками такого типу. Ми з радістю об’єднуємо зусилля з Plug Power, яка надає нам інтегровані системи для виробництва екологічного водню. HYVIA зі своїм комплексним пакетом водневих рішень намічає новий напрямок в сфері декарбонізації. Завдяки досвіду і напрацюванням Групи Renault і Plug Power компанія HYVIA має намір до 2030 року зайняти 30% європейського ринку водневих легких комерційних автомобілів». — сказав Девід Холдербах, генеральний директор HYVIA.

  Источник: news.infocar.ua